Na menopauzę
Przejdź menopauzę łagodniej lub bez objawów. Zapomnij, co to uderzenia gorąca czy nocne poty. Śpij dobrze, bądź spokojna i zadowolona. Zadbaj też o swoje kości, trzymaj w ryzach wagę i cukier, chroń swoje serce i reguluj cholesterol. Pomożemy Ci w tym z pomocą natury! W naszej ofercie znajdziesz wiele smacznych i pachnących efektów naszej rzemieślniczej pracy. Są tu roślinne oleje, a także olejki eteryczne, świeże ziarna, słodkie miody, soki i syropy pełne cennych składników i owocowe octy. Włącz nasze produkty do diety na menopauzę albo gdy się do niej przygotowujesz bądź już ją przeszłaś.

- Stworzyliśmy go z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
- Zawiera aż 3 zdrowe tłuszcze: olej z wiesiołka i olej lniany oraz oliwę z oliwek
- O korzystnej proporcji omega-3 i omega-6
- Polskie ziarno


- Źródło kwasu GLA
- Zdrowy element „kobiecej diety”
- 56,4 mg/kg witaminy E - „witaminy młodości”
- Polskie ziarno

- Wysoka zawartość kwasów EPA i DHA dobrych dla mózgu, wzroku i serca
- Źródło witamin D3 i A, które wzmacniają kości i odporność
- Bez metali ciężkich, pestycydów i dioksyn
- Wskaźnik TOTOX - 10,3

- wysoka zawartość polifenoli potwierdzona badaniami – 739 mg/kg
- 1 porcja witaminy „młodości” E – 42,67% RWS*
- Kwasowość – 0,25%

- Z FENACTIVE® o działaniu immunomodulującym, przeciwwirusowym i antybakteryjnym
- Działa profilaktycznie na infekcje dróg oddechowych dzięki polifenolom (25%) i antocyjanom (15%)
- Bogaty w kwasy omega-3: ALA, EPA i DHA
- Źródło antyoksydantów

- Z dużą ilością antyoksydantu - sezamolu
- Nierafinowany, niefiltrowany i tłoczony na zimno
- Delikatny, bez goryczki
- Powstał we współpracy z naukowcami

- Nierafinowany, tłoczony na zimno
- Z bogatej w aktywne składniki pulpy owocowej
- Idealne uzupełnienie diety dobrej dla żołądka

- Niepasteryzowany i niefiltrowany
- Bez barwników, konserwantów i alergenów
- Przyjemny w smaku

- W zestawie -10% taniej
- Polecane przez dietetyków w diecie przeciwzapalnej i na zdrową cerę
- Pij je z łyżeczki lub w prozdrowotnych szotach

- Świeże i chrupiące
- W opakowaniu wielokrotnego użytku z zamknięciem
- Odmiana Szafir

- Źródło kwasu gamma-linolenowego (GLA)
- Zdrowy element "kobiecej diety"
- Posypka bogata w NNKT

- W zestawie 10% taniej
- Składniki, których organizm potrzebuje cały rok
- Świeże i smaczne
Produkty na menopauzę od Olini
Oleje roślinne, które polecamy na menopauzę powstają z wiesiołka, rokitnika, alg i orzechów włoskich. W naszej ofercie jest też specjalistyczna mieszanka – Olej dla kobiet. W jej skład wchodzą trzy zdrowe tłuszcze: olej z wiesiołka i lniany oraz oliwa z oliwek. Każdy z nich jest nierafinowany, niefiltrowany i tłoczony na zimno.
Olej i nasiona wiesiołka to źródła kwasu gamma-linolenowego (GLA), którego przyjmowanie łagodzi objawy menopauzy. Sięgają po nie dojrzałe kobiety na całym świecie, którym dokuczają uderzenia gorąca. Nasz olej zawiera też sporo „witaminy młodości” E.
Olej z rokitnika jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są ważne dla zdrowia skóry w wieku dojrzałym. Zawiera ich dużo także olej z alg. Mogą one zwiększać poziom estrogenów, a tym samym zmniejszać suchość pochwy (choć potrzeba więcej badań w tym temacie).
Świetnym źródłem kwasów omega-3 jest także olej z orzechów włoskich. Jedzenie orzechów włoskich może między innymi poprawić poziom cukru we krwi i kondycję serca.
Zarówno siemię, jak i olej lniany (ten znajdziesz w Oleju dla kobiet) zawierają lignany, które są rodzajem fitoestrogenów. Warto włączyć je do diety na menopauzę, bo mogą zmniejszać uderzenia gorąca.
Oliwa z oliwek to przede wszystkim źródło przeciwutleniaczy, które pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami.
Na menopauzę polecamy też nasze soki i syropy. Każdy ich łyk to zastrzyk zdrowia i energii. To napoje bez sztucznych dodatków, pełne antyoksydantów, witamin i minerałów. Bogate są m.in. w witaminę C, której niedobory mogą zwiększyć ryzyko zaburzeń pamięci i myślenia.
Miody to słodycze z ula, którymi warto zastąpić niezdrowe, słodkie i sztuczne przekąski. Też są bogate w przeciwutleniacze. Niektóre z nich są wzbogacone dodatkami. Warto jeść je z myślą o kontroli poziomu cukru we krwi i zdrowiu serca. Spełniają one normy Laboratorium Badania Jakości Produktów Pszczelich w Puławach Państwowego Instytutu Badawczego. Ich świeżość czuć w każdym ich kęsie.
Octy zawierają kwas owocowy. Według badań, może on wpływać na obniżenie poziomu cukru we krwi i cholesterolu oraz zmniejszać apetyt.
Na menopauzę polecamy też olejki eteryczne.
Olejek miętowy może zmniejszyć dyskomfort podczas uderzeń gorąca oraz skurcze okołomenopauzalne. Zapach lawendowy może sprzyjać relaksowaniu się i poprawiać jakość snu. Według naukowców, kobiety po menopauzie, które wdychały cytrusowy olejek eteryczny, doświadczyły mniej objawów fizycznych i odczuwały większe pożądanie seksualne. Doświadczyły też spadku skurczowego ciśnienia krwi, i poprawy tętna oraz stężenia estrogenów. Cytrusy mają również właściwości przeciwzapalne, które mogą zmniejszać ból.
Co jest dobre na menopauzę?
Istnieją naukowe dowody, że niektóre pokarmy pomagają łagodzić niektóre objawy, menopauzy. Do najczęstszych należą: uderzenia gorąca, problemy ze snem i niska gęstość kości. Co warto więc włączyć do diety na menopauzę?
Według badań, dzięki zdrowym olejom, bogatym w kwasy tłuszczowe omega-3, kobiety w okresie menopauzy cieszą się lepszym zdrowiem. U pań, które już ją przeszły i cierpiały na cukrzycę lub chorobę niedokrwienną serca, stwierdzono niższy poziom kwasów omega-3 niż u zdrowych kobiety.
Badanie przeprowadzone w 2020 roku wykazało, że kobiety, które jadły więcej owoców i warzyw, lżej odczuwały objawy menopauzy niż panie, które jadły ich mniej. Warto więc włączyć do swojego menu na menopauzę dary ogrodu i lasu w każdym kolorze i wszelkiej postaci – jeść je na surowo albo pić w sokach, syropach lub octach.
Na menopauzę i jej objawy pomaga też żywność bogata w fitoestrogeny. To związki, które działają w organizmie podobnie, jak estrogeny, tylko słabiej. Choć potrzeba więcej badań, to wstępne analizy pokazują, że poprawiają one zdrowie kości i obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych po menopauzie.
Naturalne sposoby na menopauzę
Dlaczego na menopauzę lepsze są naturalne produkty?
Według przeglądu z 2021 r. kobiety, które jedzą więcej produktów pełnoziarnistych, warzyw i nieprzetworzonej żywności, mają zwykle mniej poważne objawy menopauzy od tych, które nie spożywają tych produktów.
Dojrzałym paniom szkodzi sztuczna, przetworzona żywność, w tym słodycze. Niewskazane dla nich są też niezdrowe przekąski, jak chipsy. Lepiej jest więc sięgnąć po naturalnie słodkie miody, gdy przychodzi chęć na małe co nieco. Do filmu warto chrupać orzechy lub uprażone ziarna.
Z diety na menopauzę powinno się wykluczyć napoje sklepowe, z dodatkowym cukrem, konserwantami i barwnikami.
Inne naturalne sposoby na menopauzę oprócz zdrowej diety, to także regularne ćwiczenia i odpowiednia ilość snu.
Aby poradzić sobie z wahaniami nastrojów, lękami i depresją warto też sięgnąć po pomoc, jaką jest psychoterapia.